top of page

Pasaka „Visatos kuždesys“

Darbą sudaro tekstas, iliustracijos ir dizainas

Ar tavo kvėpavimas gali nupūsti slibinus?

 

Kartą gyveno du žmonės, dalinęsi ta pačia pavarde. Jų artumą didino ne tik giminystės ryšiai, bet ir bendra kūryba, domėjimasis tautosaka. Aplinkiniai juos žinojo brolių Jakobų vardu.

 

Tuomet buvo normalu kūną varžyti korsetais ir baidytis saulės. Nėriniais puoštos vėduoklės ganydavo debesų pievomis lakstančias kregždutes, o kur kas didesnės suknelės gąsdino žeme šliaužiojančius vikšrus – jiems nepatiko šilko prisilietimai.

 

Kol vieni turėjo prabangą, kiti džiaugėsi laiminga pabaiga knygose. Pasakos žmonėms teikė laimę.

 

Šiais laikais sistema kiek pasikeitė, todėl žmonės džiaugsmo gauna iš kiek kitokių priemonių. Knyga tampa istoriniu palikimu.

 

Skirtingai nei įprastoje knygoje, šioje skaitytojas gali keisti veiksmą, pats nuspręsdamas, kaip veikėjas elgsis. Įdomiausia tai, kad šios knygos pabaiga nėra viena. Kiekvienas skaitytojo pasirinkimas turi atoveiksmį, nuvedantį tam tikros, jokiam kitam pasirinkimui nebūdingos pabaigos link. Taip šiomis dienomis su laisvalaikiu retai siejamas žodis  „skaityti“ pakeičiamas į jaunimui kur kas labiau patinkantį žodį  „žaisti“.

Data – 2016 m.

Tikslinė auditorija – vaikai ir suaugusieji, mėgstantys pasakas

Kalba– lietuvių kalba

Pasaka „Visatos kuždesys“ yra baigiamasis kūrybinis bakalauro darbas

 

Sau keliami uždaviniai – sukurti unikalų daiktą, kuriuo būčiau patenkinta. Projekte dalyvauti 100 procentu. Iliustruoti kiekvieną pasakos eigos dalį ir visas pabaigas. 

Pagrindiniai projekto iššūkiai – Sugalvota idėja įpareigojo atlikti kur kas daugiau, nei  priklausė: tokio turinio knygų kūrybos metu nebuvo, todėl neužteko sukurti tiesiog dizainą ir iliustracijas. Istorijos galvojimas ir rašymas atėmė labai daug laiko. Kadangi ir vidiniai, ir išoriniai puslapiai turėjo būti lazeriuojami, įprastos medžiagos viršeliui netiko – teko ieškoti būdų, ir galų gale, ieškoti tinkamų medžiagų.

bottom of page